Асистенции - дискусия

Боян Минков

Re: Асистенции - дискусия

Post by Боян Минков » 19 Jan 2012 19:16

DULICHKI wrote:Айде прочети като хората всичко написано по темата ВНИМАТЕЛНО и пак се замисли дали говоря глупости ;)

Ще ти го обясня по най-елементарния начин:
Дулички кара без асистенции - губи 3 десети (примерно) от липсата на TC и ABS, печели 3 десети (примерно) от по-лекия си болид.
Минков кара с асистенции - печели 3 десети от ползването на TC и ABS, губи 3 десети от по-тежкия болид

Дулички не е ощетен, тъй като кара без асистенции и може да си прави кефа. Минков пък има вариант да кара с асистенции (ако не може да се справи без тях) и няма да задължи и Дулички да го прави, за да е изравнено всичко.

Тия глупости за ощетяване или си ги избийте от главата или по-добре не карайте тук...
Съжалявам ако съм малко краен, но някои хора с непрекъснатата ви негативност почвате да ме дразните вече ...
Айде със здраве
Докажи ми как печелиш без значение колко десети ти специално с асистенции.
Къде аджеба написах за ощетяване ?
Тази схема с губене и печелене е много грешна, това исках да кажа с предния си пост. Незнам ти от какво се подразни..

Димитър Дулички
Facebook: Dimitar Dulichki
Любим отбор от Formula 1: Ferrari
Любим пилот от Formula 1: Michael Schumacher
Любим отбор от BRL: Turbo Racing

Post by Димитър Дулички » 19 Jan 2012 19:31

Боян Минков wrote: Тази схема с губене и печелене е много грешна, това исках да кажа с предния си пост.
Ето това беше напълно достатъчно да го напишеш. Нямаше нужда да казваш, че се говорят глупости.
На мен също ми е ясно, че е много трудно да се определи колко точно се печели и губи с използване или неизползване на асистенции и точно за това темата е само дискусия. Това, че обсъждаме такова нещо не значи, че ще го използваме. Предполагам, че и ти ще се съгласиш, че ако може да се докаже кой колко печели/губи с асистенции ще е добре да се направи такова нещо, за да могат всички да карат както им е кеф без да губят други от това, нали?
Пак казвам това си е само дискусия целяща да се види мнението на хората, а не да се предлагат килограми за повече тежест или прочие.
Боян Минков wrote:Къде аджеба написах за ощетяване ?
Боян Минков wrote:Айде по-спокойно с наказанията, още не е почнал сезона.
От това изречение си помислих, че визираш, че със слагането на тежест на някои хора то те ще бъдат ощетени/наказани. Ако не съм те разбрал - извинявам се.
Докато аз съм организатор на тази лига гарантирам, че никой няма да бъде ощетен! Точно за това се допитвам и до хората преди да предприемам каквито и да било действия. И за това е хубаво всички опции да се дискутират, независимо дали са лесно или трудно постижими.

;)
Dimitar Dulichki
Turbo Racing

Боян Минков

Post by Боян Минков » 19 Jan 2012 21:37

DULICHKI wrote:
Боян Минков wrote: Тази схема с губене и печелене е много грешна, това исках да кажа с предния си пост.
Ето това беше напълно достатъчно да го напишеш. Нямаше нужда да казваш, че се говорят глупости.
На мен също ми е ясно, че е много трудно да се определи колко точно се печели и губи с използване или неизползване на асистенции и точно за това темата е само дискусия. Това, че обсъждаме такова нещо не значи, че ще го използваме. Предполагам, че и ти ще се съгласиш, че ако може да се докаже кой колко печели/губи с асистенции ще е добре да се направи такова нещо, за да могат всички да карат както им е кеф без да губят други от това, нали?
Пак казвам това си е само дискусия целяща да се види мнението на хората, а не да се предлагат килограми за повече тежест или прочие.
Боян Минков wrote:Къде аджеба написах за ощетяване ?
От това изречение си помислих, че визираш, че със слагането на тежест на някои хора то те ще бъдат ощетени/наказани. Ако не съм те разбрал - извинявам се.
Докато аз съм организатор на тази лига гарантирам, че никой няма да бъде ощетен! Точно за това се допитвам и до хората преди да предприемам каквито и да било действия. И за това е хубаво всички опции да се дискутират, независимо дали са лесно или трудно постижими.

;)
Ок, извинявам се за
, имах в предвид друго- някъде прочетох, че ще се проверяват лог файловете за кой какви асисти е ползвал и т.н. тогава наказания, ами то по тази логика всички използващи волани Нетрябва да ползват никакви асисти, а не кой както му е лесно/кеф.
Може аз нещо да не съм разбрал тук, затова се извинявам.

Dian Kostadinov

Post by Dian Kostadinov » 19 Jan 2012 23:53

Това Иво го беше предложил, но беше отхвърлено веднага като вариант.
Диян Костадинов
Eventa International Team

Лудогорец

Post by Лудогорец » 03 Feb 2012 13:32

Dian Kostadinov wrote:20 кила отговаря на 20 литра гориво :) разликата е максимум 1 десета :)

Мода вече е избран така , че вече може да се реши "проблема" с асистенциите. Смятам , че мода е достатъчно , да не казвам прекалено стабилен. За КБ-тата да се отключат скоростите , защото наистина си е кофти и ги бави както казва Минков + евентуално LC за стартиране (макар , че аз съм против за 2-то).

АБСОЛЮТНО съм против ако евентуално се приемат некви асистенции , да се пипа тежестта на болида и тя да не е еднаква за всички - 640 кг.

Дидо , не мога да се съглася с Теб. В началото на гонката при да речем 200 кила гориво , 20 кг + са 10% разлика след тиа 640 кг и наистина реално разликата е макс 1-2 десети , НО в края на гонката , последните 15 лапс да речем , когато са ти останали 50 кила гориво , тия 20 кг са вече значително , да не казвам огромно предимство/разлика - отива на 4-5 десети. Отделно и разхода на гуми ще е различен което също дава разлика.

Georgi Lefterov

Post by Georgi Lefterov » 03 Feb 2012 21:52

^^

Едни скорости и clutch.И евентуално едно LC.Това е достатъчно според мен за този мод.

Dian Kostadinov

Post by Dian Kostadinov » 04 Feb 2012 19:58

Добавете ши*аните скорости.. какво я тлачите още тая.. Мислех, че сме про лига, а се върнахме на въпроси които дискутирахме през 2005-та. Жалка история честно. Воланите струват по 40 лева, като ви са такъв проблем скоростите. Винаги ли трябва да се съобразяват 15 човека с 2-ма, 3-ма. Пуска се анкета с няколко варианта. Гласуват САМО пилотите в нея и се решава, както стана и с физиките.

П.С. Павка, аз това само го предложих не съм настоявал за въвеждането на това правило. За ЛС, по-добре да се въведе, видя се на старта на Инди какво "Авто шоу" се получи.
Диян Костадинов

mrsmithz

Post by mrsmithz » 05 Feb 2012 10:25

Напълно подкрепям Дидо :beer: Воланите в днешно време са толкова евтини и ако на човек наистина му се кара и му пука за лигата ще си купи...аз едно време извадих 100 лева и си взех волан ,за да карам като човек и ако искате да знаете от 2010 началото до сега този волан не ми е направил никакъв проблем :dance2:
Здравко Сребрев
Monsters GP

Димитър Дулички
Facebook: Dimitar Dulichki
Любим отбор от Formula 1: Ferrari
Любим пилот от Formula 1: Michael Schumacher
Любим отбор от BRL: Turbo Racing

Post by Димитър Дулички » 05 Feb 2012 15:51

Dian Kostadinov wrote:Мислех, че сме про лига
А аз си мисля, че сме лига на 1 месец и трябва малко търпение ... Върни се назад и виж първия сезон ФСР какво е било ;)
Иначе за догодина няма цялата лига да се нагажда по вкуса на 3-4 човека а точно обратното, за това свиквайте да карате по-трудни модове.
Отделно и вота за мод няма да е по-същия начин, вероятно ще има правило всеки да е направил поне 100-200 обиколки преди да придобие право за вот.
Dimitar Dulichki
Turbo Racing

Dian Kostadinov

Post by Dian Kostadinov » 05 Feb 2012 21:25

DULICHKI wrote:
Dian Kostadinov wrote:Мислех, че сме про лига
А аз си мисля, че сме лига на 1 месец и трябва малко търпение ... Върни се назад и виж първия сезон ФСР какво е било ;)
Иначе за догодина няма цялата лига да се нагажда по вкуса на 3-4 човека а точно обратното, за това свиквайте да карате по-трудни модове.
Отделно и вота за мод няма да е по-същия начин, вероятно ще има правило всеки да е направил поне 100-200 обиколки преди да придобие право за вот.
Мхм, само симулатора прави разликата, а говорим за разлика от 11 години. Точно това по-леко да я караме го слушах от Емо от 2005 до 2008, когато поредният бъг го накара да минем на рФактор, иначе нямаше да се учудя още да карахме на нея :998: Едното и другото няма нищо общо, но казвам, не става с приказки, ами с действия.
Диян Костадинов

Post Reply